banner1(1)
banner2(1)
banner1
 • 20</span> Million<sup>+</sup>
  20Milion+ Baza e mbjelljes 20 kilometra katrorë
 • 25</span> <sup>+</sup>
  25 + 25+ përvojë në industri
 • 8000</span><sup>+</sup>
  8000+ Fabrika 80,000 ㎡
 • 2000</span> <sup>+</sup>
  2000 + 20,000 ton Prodhimi vjetor
about

rreth nesh

Profili i Kompanisë

Që nga viti 1995, Drotrong Chinese Herb Biotech Co., Ltd. ka qenë e angazhuar në ndërtimin e një zinxhiri të tërë industrie të bimëve kineze, e cila përfshin fidane, mbjellje, përpunim primar, përpunim të thellë, nxjerrje dhe tregtim të bimëve kineze.

Me zhvillimin e kompanisë sonë, ne kemi krijuar bazën e mbjelljes dhe bazën e prodhimit të bimëve kineze.Për bazën e mbjelljes kemi Epimedium, Cortex Phellodendri, Polygonatum Sibiricum, Saussurea Costus e kështu me radhë, që mbulon më shumë se 20 milionë metra katrorë.Për bazën e prodhimit, ne kemi dy fabrika të përpunimit primar dhe një fabrikë për nxjerrjen e bimëve që mbulojnë mbi 60,000 metra katrorë.Ne planifikojmë të ndërtojmë një fabrikë të re për nxjerrjen e bimëve dhe fabrikën e produkteve të kujdesit shëndetësor brenda tre viteve.

më shumë

Baza e mbjelljes & Fabrika

Baza e mbjelljes 20 milion metra katrorë dhe fabrika 80,000 ㎡
 • Epimedium seedling

  Fidan epimedium

 • Extracting

  Nxjerrja

 • Laboratory

  Laboratori

 • Production workshop

  Punëtoria e prodhimit

 • Extracting

  Nxjerrja

 • Workshop

  Punëtori

Certifikata

Droherb operon në përputhje të plotë me rregulloret GACP, dhe i kushton një rëndësi të madhe ndërtimit të sistemit të cilësisë, duke e konsideruar cilësinë si jetë, dhe zbaton standardet në mënyrë rigoroze për të ruajtur cilësinë e lartë.Megjithatë ne kemi kaluar certifikimin për GMP, FDA, ISO9001, Kosher, Halal dhe licencat e prodhimit të ushqimit (SC).
 • sadadada
 • SGS_page-0001
 • asdadad
 • asdadasdad
 • Drotrong-lSO (2)
 • GMP

Produktet e veçuara

më shumë

industria e aplikacioneve

Health Care Products

Produktet e Kujdesit Shëndetësor

Në ditët e sotme, njerëzit i kushtojnë shumë rëndësi shëndetit të tyre, kështu që gjithnjë e më shumë produkte të kujdesit shëndetësor favorizohen nga njerëzit.Lënda jonë e parë është e sigurt, natyrale me çmim të arsyeshëm.
Hospital and Drug Store

Spitali dhe Barnatore

Mjekësia tradicionale kineze (TCM) është një formë terapie që ka origjinën mijëra vjet më parë në Kinë.Shpesh i referuar si "TCM", dhe praktikuesit përdorin barishte për të parandaluar ose trajtuar problemet shëndetësore.Bimët kineze Drotrong përdoren gjerësisht në spital dhe farmaci, 100% natyra pa ndotje, e cila është zgjidhja më e mirë për tregun tuaj me çmim direkt në fabrikë.
Herbal-Feed-Addtives

Bimor-Fusha-Adtivë

Përdorimi i aditivit të ushqimit bimor po fiton rëndësi në prodhimin e kafshëve për shkak të ndalimit të përdorimit të disa antibiotikëve, efekteve të dëmshme të mbetura dhe efektivitetit të kostos.Drotrong ka shumë barishte dhe ekstrakt që mund të përdoret për aditivët e ushqimit bimor.
Pharmaceutical-Raw-Materials

Farmaceutike-Lëndët e Para

Shumë fabrika farmaceutike përdorin barishte kineze ose ekstrakte bimore si lëndë të para.Drotrong ka bazën e mbjelljes, fabrikën e përpunimit të bimëve dhe fabrikën e ekstrateve bimore.Nga lënda e parë bimore te ekstrakti bimor, ne mund t'ju ofrojmë shërbim OEM i cili mund të kursejë kohën dhe paratë tuaja.
Cosmetics

Kozmetikë

Tani që tregu i bukurisë është përmbytur nga kozmetika bimore.Njerëzit zgjedhin kozmetikë bimor sepse janë të sigurta, të mira për të gjitha llojet e lëkurës dhe pa efekte anësore.Bimët dhe ekstraktet kineze Drotrong mund të përdoren në industrinë kozmetike bimore.

Dëshmitë

 • “Ne jemi duke blerë rregullisht barishte dhe disa ekstrakte të tjera, mallrat janë dorëzuar në kohë dhe paketimi është bërë në mënyrë shumë profesionale.Shërbimi pas shitjes është i shkëlqyer.Unë dhe klientët e mi jemi shumë të kënaqur”

  Alina Matejka
  (Menaxher blerjesh)
 • “Cilësia e produktit Droherb është shumë konkurruese në treg, ata na dhanë shumë mbështetje kur ne zhvillonim produkte të reja, zgjedhje e mirë për të gjithë”

  Dr. Jeff Golini
  (Ekipi i R&D)
 • “Droherb është më i miri nga furnizuesit e mi, me cilësi dhe shërbim të mirë”

  Trung T Tieu
  (Kreu i departamentit)
 • “Pesë vite bashkëpunim, është një fabrikë shumë profesionale ndër fabrikat që vizituam aty për aty”

  Abdelrahman Abdalla
  (CEO)

Lajmet e fundit

 • 3 Emerging Benefits of Radix Pueraria

  3 Përfitimet e shfaqura të...

  29 Mars, 22
  1. Lehtëson simptomat e menopauzës Estrogjeni është një hormon steroid i përfshirë në shumë nga funksionet e trupit tuaj.Tek femrat, një nga produktet kryesore të saj...
 • What Is Saussurea?

  Çfarë është Saussurea?

  29 Mars, 22
  Një barishte e lashtë që thuhet se përmirëson shëndetin e zemrës dhe mëlçisë, më shumë kërkime janë në rrugën e duhur Saussurea është një bimë lulëzuar që lulëzon më së miri në...
 • Anti-Alzheimer’s Compounds Found in Drynaria (Gu Sui Bu)

  Përbërja kundër Alzheimerit...

  23 Mars, 22
  Bimët mjekësore tradicionale janë vlerësuar me kalimin e viteve për të siguruar njohuri për një sërë sëmundjesh.Megjithatë, duke izoluar specifike ...
më shumë

Lini Mesazhin tuaj:

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni.