banner1(1)
banner2(1)
banner1
 • 20</span> Million<sup>+</sup>
  20Милион+ 20 квадратни километри подлога за садење
 • 25</span> <sup>+</sup>
  25 + 25+ искуство во индустријата
 • 8000</span><sup>+</sup>
  8000+ 80.000 ㎡ фабрика
 • 2000</span> <sup>+</sup>
  2000 година + 20.000 тони годишно производство
about

за нас

Профил на компанијата

Од 1995 г, Drotrong Chinese Herb Biotech Co., Ltd. се занимава со изградба на цела индустриска синџир на кинески билки, која вклучува расад, садење, примарна обработка, длабока обработка, екстракција и тргување на билки од кинески билки.

Со развојот на нашата компанија, воспоставивме база за садење и производствена база на кинески билки.За подлогата за садење ги имаме Epimedium, Cortex Phellodendri, Polygonatum Sibiricum, Saussurea Costus и така натаму, која зафаќа повеќе од 20 милиони квадратни метри.За производствената база, имаме две фабрики за примарна преработка и една фабрика за екстракција на билки кои покриваат над 60.000 квадратни метри.Планираме да изградиме нова фабрика за екстракција на билки и фабрика за здравствени производи во рок од три години.

повеќе

Основа за садење и фабрика

20 милиони квадратни метри База за садење и 80.000 ㎡ фабрика
 • Epimedium seedling

  Епимедиум расад

 • Extracting

  Извлекување

 • Laboratory

  Лабораторија

 • Production workshop

  Производствена работилница

 • Extracting

  Извлекување

 • Workshop

  Работилница

Сертификат

Droherb работи во целосна согласност со GACP регулативите и придава големо значење на изградбата на системот за квалитет, во однос на квалитетот како живот, и ги имплементира стандардите строго за одржување на висок квалитет.Сепак, имаме положено сертификација за GMP, FDA, ISO9001, Кошер, Халал и лиценци за производство на храна (SC).
 • sadadada
 • SGS_page-0001
 • asdadad
 • asdadasdad
 • Drotrong-lSO (2)
 • GMP

Избрани производи

повеќе

индустријата за апликации

Health Care Products

Производи за здравствена заштита

Во денешно време, луѓето посветуваат многу внимание на своето здравје, така што се повеќе и повеќе производи за здравствена заштита се наклонети на луѓето.Нашите суровини се безбедни, природни со разумна цена.
Hospital and Drug Store

Болница и продавница за лекови

Традиционалната кинеска медицина (TCM) е форма на терапија која потекнува пред илјадници години во Кина.Честопати се нарекува „TCM“, а лекарите користат билки за да спречат или лекуваат здравствени проблеми.Кинеските билки Drotrong се широко користени во болница и аптека, 100% природа без загадување, што е најдобар избор за вашиот пазар со фабричка директна цена.
Herbal-Feed-Addtives

Билни-хранливи-адитиви

Употребата на билни адитиви за добиточна храна добива на значење во животинското производство поради забраната за употреба на одредени антибиотици, штетните резидуални ефекти и економичноста.Дротронг има многу билки и екстракт што може да се користи за билни адитиви за добиточна храна.
Pharmaceutical-Raw-Materials

Фармацевтски-суровини

Многу фармацевтски фабрики прифаќаат кинески билки или екстракт од билки како суровини.Дротронг има база за садење, фабрика за преработка на билки и фабрика за екстракти за билки.Од билни суровини до билни екстракти, можеме да ви обезбедиме OEM услуга која може да ви заштеди време и пари.
Cosmetics

Козметика

Сега кога пазарот за убавина е преплавен со хербална козметика.Луѓето избираат хербална козметика затоа што се безбедни, добри за сите типови кожа и без несакани ефекти.Кинеските билки и екстракт од Drotrong може да се користат во хербалната козметичка индустрија.

Сведоштва

 • „Редовно купуваме билки и други неколку екстракти, робата е доставена навреме, а пакувањето е направено на високо професионален начин.Услугата по продажбата е одлична.Јас и моите клиенти сме многу задоволни“

  Алина Матејка
  (Менаџер за набавка)
 • „Квалитетот на производот Droherb е многу конкурентен на пазарот, тие ни дадоа голема поддршка кога развивавме нови производи, убав избор за секого“

  д-р Џеф Голини
  (Тим за истражување и развој)
 • „Droherb е најдобриот од моите добавувачи, со добар квалитет и услуга“

  Трунг Т Тиеу
  (Раководител на оддел)
 • „Пет години соработка, тоа е многу професионална фабрика меѓу фабриките што ги посетивме на лице место“

  Абделрахман Абдала
  (ИЗВРШЕН ДИРЕКТОР)

Последни вести

 • 3 Emerging Benefits of Radix Pueraria

  3 нови придобивки од...

  29 март, 22
  1. Ги ублажува симптомите на менопаузата Естрогенот е стероиден хормон вклучен во многу функции на вашето тело.Кај жените, една од нејзините примарни ро...
 • What Is Saussurea?

  Што е Сосуреа?

  29 март, 22
  Античка билка за која се вели дека го подобрува здравјето на срцето и црниот дроб, на пат се повеќе истражувања Saussurea е цветно растение кое најдобро успева во ...
 • Anti-Alzheimer’s Compounds Found in Drynaria (Gu Sui Bu)

  Составот против Алцхајмеровата...

  23 март, 22
  Традиционалните лековити растенија се ценети со текот на годините за давање увид во низа болести.Сепак, изолирајќи специфични ...
повеќе

Оставете ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја.