asdadas

Produktet

Mjekësi natyrore bimore gjethe zambak uji Folium Nelumbinis He Ye

Gjethja e lotusit (荷叶, he ye, folium nelumbinis, gjethe e gjelbër zambak uji) është një barishte dhe mund të përdoret si ilaç bimor.Ajo rritet në të gjithë rajonet tropikale të Azisë dhe Lindjes së Mesme, me gjethe jeshile të lehta dhe lule të bardha të gjalla.

Pastrimi i nxehtësisë, ftohja e gjakut dhe ndalimi i gjakderdhjes.Përdoret për vapën dhe etjen e verës, diarrenë e lagështirës së verës, diarrenë nga mungesa e shpretkës, të vjellat nga nxehtësia e gjakut, gjakun në jashtëqitje, metroragjinë dhe rrjedhjet.Qymyri i gjetheve të Lotusit mbledh astringencën, largon stazën e gjakut dhe ndalon gjakderdhjen.Përdoret për një shumëllojshmëri të gjakderdhjeve dhe aureolës së gjakut pas lindjes.

Detajet e produktit

Etiketat e produktit

Çfarë është gjethet e Lotusit?

Gjethja e lotusit është një lloj mjekësie tradicionale kineze shumë e zakonshme në jetën e përditshme.Ka një efekt të rëndësishëm në uljen e peshës dhe uljen e presionit të gjakut, pastrimin e nxehtësisë dhe detoksifikimin.Mund të përdoret si ilaç për trajtimin e një sërë sëmundjesh dhe është një ilaç i shkëlqyer për të lehtësuar vapën e verës.Gjethja e lotusit është në gjendje të ketë një efekt shumë të mirë të kujdesit shëndetësor dhe është efektive në uljen e presionit të gjakut.Për pacientët me lipide të larta të gjakut, ilaçi bimor ka gjithashtu një efekt rregullues.Miqtë obezë mund të përdorin ujin me gjethe zambak uji për të pirë ose për të ngrënë qull me gjethe zambak uji, i cili mund të luajë një rol më të mirë në uljen e yndyrës.Bima është e shpërndarë në jug dhe veri të Kinës. 

përshkrim i produktit

Emri kinez 荷叶
Pin Emri Yin Ai Ye
Emri anglisht Gjethja e Lotusit
Emri latin Folium Nelumbini
Emri botanik Nelumbo nucifera Gaertn.
Emri tjetër ai ju, folium nelumbinis, gjethe e gjelbër zambak uji
Pamja e jashtme Gjeth i gjelbër i errët
Erë dhe Shije I hidhur, astringent, neutral
Specifikim Të tëra, feta, pluhur (Ne gjithashtu mund ta nxjerrim nëse keni nevojë)
Pjesa e perdorur Gjethja
Afati i ruajtjes 2 vjet
Magazinimi Ruani në vende të freskëta dhe të thata, larg nga drita e fortë
Dërgesë Me det, ajër, ekspres, tren
q

Përfitimet e gjetheve të Lotusit

1. Gjethja e Lotusit mund të pastrojë nxehtësinë dhe të largojë toksicitetin;

2. Gjethja e Lotusit mund të nxisë diurezën;

3. Gjethja e Lotusit mund të ftoh gjakun dhe të ndalojë gjakderdhjen.

Kationet

1. Gjethja e Lotusit nuk është e përshtatshme për personat me trup të dobët.

app
Why2

Lini Mesazhin tuaj:

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni.