asdadas

Производи

Природен хербален лек лотос лист Folium Nelumbinis He Ye

Листот од лотос (荷叶, he ye, folium nelumbinis, зелен лист лотос) е билка и може да се користи како хербален лек.Расте низ тропските региони на Азија и на Блискиот Исток, со светло зелени лисја и живописни бели цветови.

Чистење на топлина, ладење на крвта и запирање на крварењето.Се користи за летни горештини и жед, дијареа со летна влажност, дијареа поради недостаток на слезина, повраќање со топлина во крвта, крв во столицата, метрорагија и истекување.Јагленот од листот лотос собира адстрингентност, ја отстранува стазата на крвта и го запира крварењето.Се користи за различни крварења и постпородилен крвен ореол.

Детали за производот

Ознаки на производи

Што е лотос лист?

Листовите од лотос се многу вообичаен вид на традиционална кинеска медицина во секојдневниот живот.Има значителен ефект во намалувањето на тежината и намалувањето на крвниот притисок, чистење на топлина и детоксикација.Може да се користи како лек за лекување на разни болести и е одличен лек за ублажување на летните горештини.Листот лотос може да има многу добар ефект на здравствена заштита, а е ефикасен и за намалување на крвниот притисок.За пациентите со високи липиди во крвта, хербалниот лек има и регулаторно дејство.Дебелите пријатели можат да користат вода од листови од лотос за да пијат или да јадат каша од лист од лотос, што може да игра подобра улога во намалувањето на маснотиите.Фабриката е дистрибуирана во јужниот и северниот дел на Кина. 

Опис на производот

Кинеско име 荷叶
Закачете го името на Јин Тој Вие
Англиско име Лист од лотос
Латинско име Folium Nelumbinis
Ботаничко име Нелумбо нуцифера Гартн.
Друго име тој вие, folium nelumbinis, зелен лист лотос
Изглед Темно зелен лист
Мирис и вкус Горчливо, адстрингентно, неутрално
Спецификација Цела, парчиња, прав (можеме и да извлечеме ако ви треба)
Искористен дел Лист
Рок на траење 2 години
Складирање Да се ​​чува на ладни и суви места, подалеку од силна светлина
Испорака По море, воздух, експрес, воз
q

Предности на листовите на лотос

1. Lotus Leaf може да ја исчисти топлината и да ја отстрани токсичноста;

2. Листот на лотос може да промовира диуреза;

3. Lotus Leaf може да ја олади крвта и да го запре крварењето.

Катјони

1. Лотосов лист не е погоден за луѓе со слабо тело.

app
Why2

Оставете ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја.