asdadas

Produktet

Bimët kineze kërpudhat kordyceps dong chong xia cao kërpudhat vemje

Kërpudhat Cordyceps (虫草, yarsha gumba, bar krimbi, chong cao, barishte kordyceps, krimb dimëror i barit të verës) është një lloj kërpudhash mjekësore që thuhet se ofron përfitime antioksiduese dhe anti-inflamatore.I përdorur gjatë në mjekësinë tradicionale kineze, Cordyceps është i disponueshëm në Shtetet e Bashkuara si një shtesë diete.

Tonifikon mushkëritë dhe veshkat, hemostazën dhe zgjidh gëlbazën.Përdoret për kollën kronike, asteninë dhe astmën, kollën dhe hemoptizën, impotencën, spermatorrenë dhe dhimbjen e belit dhe gjurit.

Detajet e produktit

Etiketat e produktit

Çfarë është kërpudhat Cordyceps?

Kërpudhat Cordyceps është kompleksi i thatë i parazitit Cordyceps Cordyceps mbi larvën dhe trupin e larvës të insektit të molës së lakuriqit të natës.Është një lloj bari me 40-50 cm.Rizoma është tërthore, me mish, hipertrofike dhe krijon rrënjë fibroze fibroze në nyja.Kërpudhat Cordyceps prodhohen kryesisht në Sichuan, Qinghai, Tibet, Yunnan, Gansu, provinca dhe rajone të tjera.Shpërndahet në zonën livadhore alpine me një lartësi mbidetare 3000-4500m.

Përbërësit aktivë

(1) Imidaclothiz, Cordycepin;

(2) Manitol

(3) Vitamina B12, ergosterol, heksacitol

përshkrim i produktit

Emri kinez 虫草
Pin Emri Yin Dong Chong Xia Cao
Emri anglisht Kërpudhat Cordycepes / Caterpillar
Emri latin Cordyceps
Emri botanik Cordyceps sinensis (Berk.) Sacc
Emri tjetër yarsha gumba, bar krimbi, chong cao, barishte kordyceps, krimb dimëror i barit të verës
Pamja e jashtme I gjithë organizmi portokalli (i paprekur)
Erë dhe Shije Erë e lehtë e mishit të papërpunuar, pak e hidhur
Specifikim Të tëra, feta, pluhur (Ne gjithashtu mund ta nxjerrim nëse keni nevojë)
Pjesa e perdorur Organizmi i tërë
Afati i ruajtjes 2 vjet
Magazinimi Ruani në vende të freskëta dhe të thata, larg nga drita e fortë
Dërgesë Me det, ajër, ekspres, tren
q

Përfitimet e kërpudhave Cordyceps

1. Kërpudhat Cordyceps mund të tonifikojnë yang-un e veshkave dhe të ushqejnë esencën e veshkave;

2. Kërpudhat Cordyceps mund të tonifikojnë qi-në e mushkërive dhe të ndalojnë gjakderdhjen;

3. Kërpudhat Cordyceps mund të zgjidhin gëlbazën dhe të lehtësojnë kollën dhe dispnenë;

4. Kërpudhat Cordyceps mund të lehtësojnë kollën kronike ose kollën me gjak;

5. Kërpudhat Cordyceps mund të lehtësojnë simptomat e derdhjes së parakohshme, mosfunksionimit erektil, gjunjëve të dobët dhe dhimbjes së shpinës.

Përfitime të tjera

(1) Cordycepin përdoret kryesisht në klinikë si një trajtim ndihmës për tumoret malinje

(2) Efikasitet i rëndësishëm kundër bronkitit kronik dhe sëmundjeve të zemrës që rrjedhin nga pulmonet tek të moshuarit.

(3) Ngritja e numrit të leukociteve dhe trombociteve.

a2
Why(1)

Lini Mesazhin tuaj:

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni.