asdadas

Производи

Кинески билки кордицепс габа донг чонг ксиа као гасеница габа

Кордицепс габа (虫草, јарша гумба, трева од црви, чонг као, билка кордицепс, летен зимски црв) е вид на лековити печурки за кои се вели дека нуди антиоксидантни и антиинфламаторни придобивки.Долго користен во традиционалната кинеска медицина, кордицепсот е достапен во САД како додаток во исхраната.

Тонифицирање на белите дробови и бубрезите, хемостаза и разрешување на флегма.Се користи за хронична кашлица, астенија и астма, кашлица и хемоптиза, импотенција, сперматореа и болки во половината и колената.

Детали за производот

Ознаки на производи

Што е Кордицепс габа?

Кордицепс габата е сув комплекс на паразитски кордицепс кордицепс на ларвата и ларвиот труп на инсектот лилјак молец.Тоа е еден вид тревка со 40-50 см.Ризомот е попречен, месести, хипертрофичен и дава влакнести влакнести корени на јазлите.Кордицепс габата главно се произведува во Сечуан, Кингхаи, Тибет, Јунан, Гансу, други провинции и региони.Распространето е во алпско ливадско подрачје со надморска височина од 3000-4500 m .

Активни состојки

(1) Имидаклотиз, кордицепин;

(2) Манитол

(3) Витамин Б12, ергостерол, хексацитол

Опис на производот

Кинеско име 虫草
Закачете го името на Јин Донг Чонг Ксија Као
Англиско име Кордицепс / Гасеница габа
Латинско име Кордицепс
Ботаничко име Cordyceps sinensis (Berk.) Sacc
Друго име Јарша Гумба, црвлива трева, чонг као, билка кордицепс, летен тревен зимски црв
Изглед Портокал цел организам (непроменет)
Мирис и вкус Мал мирис на сурово месо, малку горчлив
Спецификација Цела, парчиња, прав (можеме и да извлечеме ако ви треба)
Искористен дел Цел организам
Рок на траење 2 години
Складирање Да се ​​чува на ладни и суви места, подалеку од силна светлина
Испорака По море, воздух, експрес, воз
q

Придобивки од кордицепс габа

1. Кордицепс габата може да го тонизира бубрегот јанг и да ја храни суштината на бубрезите;

2. Кордицепс габата може да го тонизира Чи на белите дробови и да го запре крварењето;

3. Кордицепс габата може да ја реши флегмата и да ја ублажи кашлицата и диспнеата;

4. Кордицепс габата може да ја олесни хроничната кашлица или кашлицата со крв;

5. Кордицепс габата може да ги ублажи симптомите на предвремена ејакулација, еректилна дисфункција, слаби колена и болки во долниот дел на грбот.

Други придобивки

(1) Кордицепин најчесто се користи во клиниката како адјувантен третман за малигни тумори

(2) Значајна ефикасност против хроничен бронхитис и пулмонално добиени срцеви заболувања кај постарите лица.

(3) Зголемете го бројот на леукоцити и тромбоцити.

a2
Why(1)

Оставете ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја.