page_banner

Produktet

Në shitje barishte mjekësore bimore kineze fructus chaenomeles speciosa mu gua

Chaenomeles Speciosa (木瓜, ftua kineze, fructus chaenomelis, mu gua, chaenomeles) i referohet frutit të ftua kineze me lule, e quajtur mugua (fruta druri); nuk duhet ngatërruar me artikullin e shitur në tregjet ushqimore orientale si mugua, që është papaja e zakonshme. Për ilaçet bimore kineze, janë zgjedhur frutat e thata dhe të pjekura nga Chaenomeles speciosa.

Detaje të Produktit

Etiketat e produkteve

Çfarë është Chaenomeles Speciosa?

Chaenomeles Speciosa është një frut i çmuar me vlera të mëdha zhvillimi, i cili ka vlerë medicinale, të ngrënshme, shëndetësore dhe zbukuruese. Ka një zinxhir të gjatë industrial, hapësirë ​​të madhe eksporti dhe perspektivë të gjerë. Që nga kohërat antike, lulet dhe pemët e saj janë për t'u parë, fruta për ilaçe dhe cilësi të shkëlqyera në botë, bëhen të famshme si ilaçi kombëtar autentik bimor kinez. Sipas Institutit të Barnave të Shangait të Kinës dhe njësive të tjera përcaktimi i përbashkët, Chaenomeles Speciosa mund të përmirësojë funksionin imunitar të njeriut, ka acid olenolik për baktervrasje me spektër të gjerë dhe ka efekt të fortë frenues për tifoide, bacile dizenterie dhe stafilokok të artë.

përshkrim i produktit

Emri kinez 木瓜
Emri Pin Yin Mu Gua
Emri anglisht Chaenomeles Speciosa
Emri Latin Fructus Chaenomelis
Emri Botanik Chaenomeles speciosa (E ëmbël) Nakai
Emri tjetër Ftua kineze, fructus chaenomelis, mu gua, chaenomeles
Pamja e jashtme Fruta kafe të kuqërremtë
Era dhe Shija Erë pak aromatik dhe shije e thartë
Specifikim Tërësi, feta, pluhur (Ne gjithashtu mund të nxjerrim nëse keni nevojë)
Pjesa e përdorur Fruta
Afati i ruajtjes 2 vjet
Magazinimi Ruhet në vende të freskëta dhe të thata, mbajeni larg dritës së fortë
Dërgesa Nga Deti, Ajri, Express, Treni
q

Përfitimet e Chaenomeles Speciosa

1. Chaenomeles Speciosa lehtëson dhimbjet muskulore, p.sh. dhimbjen e shpatullave;

2. Chaenomeles Speciosa përmirëson oreksin dhe lehtëson tretjen e ushqimit;

3. Chaenomeles Speciosa lehtëson mbajtjen e ujit në gjymtyrët e poshtme;

4. Chaenomeles Speciosa mund të zgjidhë lagështinë për harmonizimin e stomakut;

5. Chaenomeles Speciosa mund të shpërndajë lagështinë e erës, të qetësojë tendinat dhe të aktivizojë kolateralët.   

a3
Why(1)
  • Lini mesazhin tuaj:

    Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na e dërgoni.