asdadas

Produktet

Barëra medicinale sanchi radix notoginseng sanqi të thata tcm

Notoginseng (三七, Pseudoginseng, San Qi, Radix Notoginseng, Sanchi, Tienchi ginseng, Panax notoginseng)

Shpërndani stazën e gjakut dhe ndaloni gjakderdhjen, zvogëloni ënjtjen dhe lehtësoni dhimbjen.Përdoret për hemoptizë, hematemezë, hematemezë, jashtëqitje të përgjakshme, metroragji, gjakderdhje traumatike, dhimbje gjoksi dhe barku, tumescence dhe dhimbje.

Panax notoginseng (Burk.) F. Rrënjët e thata të H. Chen.Lani, ndani rrënjën, rrënjën e degës dhe bazën e kërcellit dhe thajeni.

Detajet e produktit

Etiketat e produktit

Çfarë është Notoginseng?

Notoginseng është një material i famshëm medicinal tradicional kinez.Ky ilaç është kryesisht efekti i nxitjes së qarkullimit të gjakut dhe heqjes së stazës së gjakut, gjë që mund të përmirësojë qarkullimin e gjakut të mushkërive lokale.Notoginseng është i hidhur dhe i ngrohtë.Notoginseng ka efektin e dhimbjes së hemostazës, e cila është natyra e Band-Aid.Panax notoginseng është një ilaç i mirë që përdoret zakonisht në departamentin e plagëve, mund të jetë aplikim i brendshëm dhe i jashtëm.Panax notoginseng mund të bluhet në pluhur ose të ngjyhet në ujë.Notoginseng mund të përdoret për sëmundjet koronare të zemrës, sëmundjet cerebrovaskulare etj.Më e rëndësishmja është përmirësimi i të mësuarit dhe kujtesës, kundër plakjes etj.Mjekësia tradicionale kineze e notoginseng-ut është shndërruar edhe në ushqime të nevojshme të përditshme si pasta e dhëmbëve për të arritur një efekt të mirë analgjezik për trupin e njeriut.Panax notoginseng është më efektiv për të moshuarit.

përshkrim i produktit

Emri kinez 三七
Pin Emri Yin San Qi
Emri anglisht Notoginseng
Emri latin Radix Notoginseng
Emri botanik Panax pseudo-ginseng Wall.var.notoginseng (Burkill)Hoo & Tseng
Emri tjetër Pseudoginseng, Sanchi, Tienchi ginseng, Panax notoginseng
Pamja e jashtme Sipërfaqe e rëndë dhe e fortë, e lëmuar me seksion kryq të gjelbër gri ose të verdhë të gjelbër
Erë dhe Shije Erë e lehtë, fillimisht shije e hidhur dhe më pas e ëmbël
Specifikim E plotë, pluhur (Ne gjithashtu mund ta nxjerrim nëse keni nevojë)
Pjesa e perdorur Rrënja dhe rizoma
Afati i ruajtjes 2 vjet
Magazinimi Ruani në vende të freskëta dhe të thata, larg nga drita e fortë
Dërgesë Me det, ajër, ekspres, tren
q

Përfitimet e Notoginseng

1. Notoginseng mund të lehtësojë simptomat e gjakderdhjes.

2.Notoginseng mund të ushqejë dhe tonifikojë trupin.

3.Notoginseng mund të ndihmojë procesin e rikuperimit që rezulton nga lëndimet e brendshme ose të jashtme duke lehtësuar ënjtjen dhe dhimbjen.

4
Why(1)

Lini Mesazhin tuaj:

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni.