asdadas

Производи

Медицински билки sanchi radix notoginseng сушени sanqi tcm

Нотогиншен (三七, Псевдогиншен, Сан Чи, Радикс Нотогиншен, Санчи, Тиечи женшен, Панакс нотогиншен)

Распрснете ја стазата на крвта и прекинете го крварењето, намалете го отокот и ублажете ја болката.Се користи за хемоптиза, хематемеза, хематемеза, крвава столица, метрорагија, трауматско крвавење, болки во градите и абдоменот, тумесценција и болка.

Panax notoginseng (Бурк.) F. Сушени корени на H. Chen.Измијте, одделете го коренот, коренот на гранката и основата на стеблото и исушете ги.

Детали за производот

Ознаки на производи

Што е Нотогиншен?

Нотогиншен е познат традиционален кинески медицински материјал.Овој лек е главно ефект на промовирање на циркулацијата на крвта и отстранување на стаза на крвта, што може да ја подобри циркулацијата на крвта во локалните бели дробови.Нотогиншен е горчлив и топол.Нотогиншен има ефект на болка при хемостаза, што е природата на фластерот.Panax notoginseng е добар лек кој најчесто се користи во одделот за рани, може да биде внатрешна и надворешна апликација.Panax notoginseng може да се сомеле во прав или да се натопи во вода.Notoginseng може да се користи за коронарна срцева болест, цереброваскуларни заболувања и така натаму.Најважно е да се подобри учењето и меморијата, анти-стареењето и сл.Традиционалната кинеска медицина на нотогиншен, исто така, е направена во секојдневни потреби како што е паста за заби за да се постигне добар аналгетски ефект за човечкото тело.Panax notoginseng е поефикасен за постарите лица.

Опис на производот

Кинеско име 三七
Закачете го името на Јин Сан Чи
Англиско име Нотогиншен
Латинско име Радикс Нотогинсенг
Ботаничко име Панакс псевдо-женшен ѕид.var.нотогиншен (Буркил)Ху и Ценг
Друго име Псевдоженшен, Санчи, Тиечи женшен, Панакс нотогиншен
Изглед Тешка и тврда, мазна површина со сивкасто зелен или жолтеникаво зелен пресек
Мирис и вкус Лесен мирис, прво горчлив, а потоа сладок вкус
Спецификација Цело, во прав (можеме и да извлечеме ако ви треба)
Искористен дел Корен и ризом
Рок на траење 2 години
Складирање Да се ​​чува на ладни и суви места, подалеку од силна светлина
Испорака По море, воздух, експрес, воз
q

Предности на Нотогиншен

1. Нотогиншен може да ги ублажи симптомите на крварење.

2. Нотогиншен може да го храни и тонизира телото.

3. Нотогинсенг може да го помогне процесот на закрепнување како резултат на внатрешни или надворешни повреди со олеснување на отокот и болката.

4
Why(1)

Оставете ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја.