asdadas

Производи

Екстракт од маслиново лист 40% олеуропеин CAS 32619-42-4

Олеопикрин е природен растителен екстракт, главно од листовите на маслинката.Истражувањата покажаа дека олеуропеинот има антиоксидантно, антиинфламаторно, антибактериско, антивирусно, антиканцерогено, антитуморно и хипогликемично дејство и постепено се користи во медицината, здравата храна, козметиката и други индустрии.

Детали за производот

Ознаки на производи

Опис на производот

Име на производ Олеопикрин (екстракт од лист од маслинка)
Спецификации 40%
Изглед Кафеав прав
CAS 32619-42-4
Молекуларна формула C25H32O13
Пакување Лименка, барабан, спакувана во вакуум, торба од алуминиумска фолија
MOQ 1кг
Рок на траење 2 година
Складирање Да се ​​чува на ладни и суви места, подалеку од силна светлина

Извештај од тестирањето

Test report

Функција и апликација

Функција

1.Олеопикринот може да биде антиоксидациски.

2. Oleopicrin може да го зајакне имунолошкиот систем.

3.Олеопикринот е за кардиоваскуларни болести.

Апликација

application
Why he

Оставете ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја.