asdadas

Производи

Билен чај Чај од сушено лонганско месо со вкус на чај лонган арилус

Чајот од месо Longan (Euphoria longan) е прекрасен и вкусен тоник чај кој Кинезите го користат како тоник за крв, за градење енергија (Qi), смирување на умот, зајакнување на слезината, тонирање на Чи на срцето и за додавање сјај и убавина на кожата.

Детали за производот

Ознаки на производи

product description
Име на производот Лонганско месо
Специјалност Здравствен чај
MOQ 1 кг
Обработка Свеж, суров, сушен
Материјал Суво лонган месо
Изглед Жолта
Чистота 100% и без адитиви
Рок на траење 24 месеци
Складирање Чувајте го на суво и ладно место
detail images
detail images (2)
Flavored-tea-longan-arillus-dried-longan-meat-tea_01
Flavored-tea-longan-arillus-dried-longan-meat-tea_02
Flavored-tea-longan-arillus-dried-longan-meat-tea_03
how to brew
how to brew1
function & application

Функција

1.Лонган чајот од месо е општ тоник за зголемување на енергијата и зајакнување на имунолошкиот систем.

2.Месниот чај од Лонган го намалува стресот.

3.Месниот чај од Лонган го намалува заморот.

4.Месниот чај од Лонган ја зајакнува меморијата.

5.Лонганскиот чај од месо може да ја негува крвта.

Апликација

application
Why tea

Оставете ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја.